• default color
  • red color
  • green color
Start
Mistrzostwa Polski - Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Biegach Górskich PDF Drukuj Email
 W ubiegły weekend (25-26.07.2015) po raz XXIII w Międzygórzu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych, Juniorów i Seniorów - Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Biegach Górskich stylem Anglosaskim.

W zawodach tych uczestniczyła 15 osobowa grupa młodych lekkoatletów z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Dwudniowa rywalizacja zakończyła się dla naszych zawodników i ich trenera Grzegorza Oleksyka pełnym sukcesem.
Nasi młodzi lekkoatleci, mimo, że w starszych grupach wiekowych startowały tylko dwie haliczanki zdobyli w klasyfikacji klubowej 37 pkt i zajęli drugie miejsce.  I miejsce zajął Team Opoczno a III LKB Rudnik. Łącznie sklasyfikowano 19 zespołów.

Również indywidualnie większość haliczan plasowała się na medalowych i punktowanych miejscach.

W pierwszym dniu imprezy wśród juniorek na dystansie 4,8 km czwarte miejsce zajęła Edyta Bielec a wśród juniorek młodszych (również 4,8 km) na tym samym miejscu uplasowała się Justyna Augustyn.

W drugim dniu rywalizacji zawody rozpoczęły się od biegów towarzyszących tzw. "krasnali" (ur. w 2006  i młodsi). W tej grupie wśród chłopców I miejsce zajął nasz najmłodszy zawodnik  Miłosz Kocik, natomiast wśród dziewcząt II miejsce zajęła druga nasza najmłodsza biegaczka Izabela Matiasik.

W kolejnym biegu chłopców młodszych (ur. w 2004-05 - dystans 0,9 km) również dominowali nasi zawodnicy. Na I miejscu przybiegł Kamil Zabłocki, na V Nikodem Gwóźdź a na VI Paweł Kuc. Bieg ukończyło 13 zawodników.

Tuż za chłopcami, w tej samej kategorii wiekowej wystartowały dziewczęta. W tej grupie dominacja naszych zawodniczek była jeszcze większa. Na I miejscu przybiegła Alicja Matiasik,  na II Kinga Zabłocka, na IV - Oliwia Chrapkiewicz, a na V - Julia Kocik.
Bieg ukończyło 12 dziewcząt.

W kolejnym biegu dziewcząt starszych (ur. w 2002-03 na dystansie 1,5 km) zwyciężyła Urszula Filip. Występ Urszuli był największą niespodzianką II dnia zawodów, gdyż nasza zawodniczka na podobnych zawodach w kwietniu w Ustrzykach Dolnych zajęła VIII miejsce.
Pozostałe nasze zawodniczki również dzielnie walczyły. VII miejsce zajęła Wiktoria Gwóźdź, IX - Zuzanna Terlecka, a XIII Karolina Matiasik. Ukończyło  19 zawodniczek.

Po zawodach trener Grzegorz Oleksyk nie krył swojego zadowolenia ze wszystkich podopiecznych. Stwierdził, że wszyscy pobiegli bardzo dobrze i co warte podkreślenia każdy z naszych zawodników i zawodniczek walczyli do ostatniego metra trasy.

Źródło: Gmina Ustrzyki Dolne