• default color
  • red color
  • green color
VI Festiwal Biegowy w Krynicy Zdrój PDF Drukuj Email
 Między 11 a 13 września 2015 roku w Krynicy Zdrój przeprowadzono VI Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego. Biegi te charakteryzują się różnorodnością i wszechstronnością. Organizatorzy zapewniają wiele konkurencji, a także dodatkowych atrakcji takich jak seminaria czy koncerty.

W tegorocznym Festiwalu można było wziąć udział między innymi w biegu na 1km, 3km, 5km, 10km, 15km a także w połmaratonie lub maratonie. We wszystkich konkurencjach łącznie wystartowało blisko 8 tysięcy osób.

Warto zaznaczyć, że wśród uczestników nie zabrakło mieszkańców naszej gminy.

Pierwszego dnia wśród nich na dystansie 3 km rywalizował Robert Winnicki, który zajął 9 miejsce w OPEN.

Kolejną osobą reprezentującą Ustrzyki Dolne był Dariusz Grządziel, który wziął udział w Górskich Mistrzostwach Polski Nordic Walking i zajął w nich 5 miejsce w OPEN. Wywalczył róznież tytuł wicemistrza Polski w swojej kategorii wiekowej.

Kolejnego dnia zawodów w Biegu Górskim na Jaworzynę wystartowali z Ustrzyk Dolnych i okolic:

Jacek Konik - zajął 18 miejsce w OPEN

Robert Winnicki - zajął 25 miejsce w OPEN

Podczas Festiwalu przeprowadzono też Mistrzostwa Polski w Hill Nordic Walking, w których wystartowali:

Dariusz Grządziel - zajął 13 miejsce w OPEN oraz 2 w swojej kategorii
    Aleksandra Konik - zajęła 44 miejsce w OPEN oraz 8 w swojej kategorii

W zawodach udział wzięła także Zuzanna Konik. Rywalizowała ona w biegu na 1 km, w którym zajęła 65 miejsce w OPEN oraz 4 w swojej kategorii wiekowej.