• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color
Start
Dożynki w Gminie Czarna PDF Drukuj Email
 Widok zebranego z pól zboża nieomylnie świadczy o tym, że czas na dożynki. Gospodarzem tegorocznego święta rolników w Gminie Czarna było sołectwo Czarna Dolna. Uroczystość rozpoczął barwny, rozśpiewany korowód dożynkowy prowadzący na miejsce polowej mszy świętej dożynkowej w okolice świetlicy wiejskiej.

 

Mszę świętą koncelebrowaną w intencji rolników prowadził Ksiądz Dziekan Marek Typrowicz. W uroczystościach uczestniczyły władze gminy na czele z Panem Wójtem Bogusławem Kochanowiczem, jak również władze powiatu w osobie Pani Wicestarosty Katarzyny Sekuły. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także radni gminy, sołtysi, księża z okolicznych parafii i licznie zgromadzeni mieszkańcy poszczególnych sołectw. Po zakończonej liturgii starości dożynek oficjalnie przywitali gości, a na ręce wójta złożyli bochen chleba z tegorocznych zbóż z prośbą, aby dzielił go równo i sprawiedliwie wśród mieszkańców. Drobnymi upominkami, ufundowanymi przez Gminny Dom Kultury, uhonorowano wszystkie sołectwa, które przygotowały wieńce dożynkowe.


Następnie przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się najmłodsi mieszkańcy Czarnej Dolnej przygotowani przez panią Agnieszkę Rzeszowską, zespół muzyczny Echo Ustrzyk, Zespół Pieśni i Tańca „Kompanija” z Boguchwały, zespół SeniorVOX działający przy Klubie Seniora w Czarnej. Natomiast w zawodach na najlepszego sołtysa zwyciężył sołtys Rabego Andrzej Borukało. Zadaniem konkursowym był m. in. rzut wałkiem. Nagrodą była symboliczna „laska sołtysa”. Uśmiech na twarzy zebranych gości wzbudził występ kabaretu z Czarnej Dolnej w skeczu pod tytułem: „Co w Czarnej piszczy?”. Dożynki zakończyła zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu „AKCES” z Boguchwały.

 

Organizatorzy składają szczególne podziękowania za pomoc księdzu proboszczowi Janowi Bróż, dyrektor Gminnego Domu Kultury Urszuli Pisarskiej-Plezia, pani Grażynie Stecyk oraz wszystkim mieszkańcom zaangażowanym w organizację.

 

 

 

 

 

Źródło:Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych

 

  


Wydawca portalu ustrzyki.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi
naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść
z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »