• default color
  • red color
  • green color
Udany start w Pucharze Czarnej Góry zawodników UKN Laworta PDF Drukuj Email
 Zawodnicy UKN Laworta Ustrzyki Dolne a jednocześnie reprezentanci naszego województwa pod koniec poprzedniego tygodnia (7-8.01.2016) w Czarnej Górze uczestniczyli w pierwszych w sezonie 2015 - 2016 zawodach w konkurencjach alpejskich.

W  ww. terminie nasi młodzi alpejczycy rywalizowali w Pucharze Czarnej Góry - DeSki Cup - Młodzieżowym Pucharze Polski w Narciarstwie Alpejskim.

W obu dniach zawody odbyły się w slalomie gigancie.

W pierwszym dniu zawodów udane starty mieli nasi zawodnicy (należy pamiętać, że w tej dyscyplinie mieekipa uknjsca w pierwszej dziesiątce są dla wszystkich zawodników wysokimi lokatami).

W grupie juniorek B- 8 miejsce zajęła Helena Karabanowska. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców 6 miejsce zajął Bruno Łukaszyk.

W grupie juniorek C wysoką lokatę (7 m-ce) zajęła Olga Miszczak. W drugiej dziesiątce (19 m-ce) uplasowała się Oliwia Kądziołka.

Dawid Babiarz w juniorach C zajął 20 miejsce.

Nieco gorzej nasi zawodnicy pozjeżdżali w drugim dniu zawodów.

W jun. B Helenka Karabanowska dojechała na 15 miejscu a Bruno Łukaszyk na 8.

Natomiast w grupie jun. C - Olga Miszczak zajęła 10 miejsce a Oliwia Kądziołka 20.

Jak poinformował trener naszych zawodników Bartłomiej Kądziołka z pierwszych startów jest zadowolony. Tym bardziej po kilkutygodniowej przerwie w treningu slalomu giganta spowodowanej brakiem warunków w Polsce należy uznać, że są to całkiem dobre wyniki.

Drugi dzień, załamanie pogody, mgła, ocieplenie, no i braki w tzw. objeżdżeniu wyszły ale to nic, ale jak powiedział trener walczymy dalej.

Kolejne zawody już 14-15.01. w Suchem. Tym razem slalom.