• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color
Start
10 lutego ruszają zapisy na kolejny semestr bezpłatnych zajęć Politechniki Dziecięcej PDF Drukuj Email
 Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat ze szkól podstawowych, na darmowe zajęcia Politechniki Dziecięcej, organizowane przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, zawsze w sobotę, w 5 lokalizacjach: Rzeszowie, Ustrzykach Dolnych, Mielcu, Dębicy oraz w Stalowej Woli.

 

 

 

 

 


Zajęcia w Rzeszowie przeznaczone są dla dzieci z całego województwa podkarpackiego, w Ustrzykach Dolnych dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych w Gminie Ustrzyki Dolne; w Mielcu dla dzieci mieszkających w powiecie mieleckim, w Dębicy uczniów z powiatu dębickiego, a w Stalowej Woli zamieszkałych na terenie powiatu stalowowolskiego.

 

 

 

Rejestracji do poszczególnych Filii można dokonać online na stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd/uczelnia/rejestracja/ od 10 lutego od godz. 10.00 do 21 lutego do godz. 23.59.59. Rejestrację należy potwierdzić poprzez linka wysłanego automatycznie na adres mailowy podany w formularzu rejestracyjnym.

Na zajęciach Politechniki Dziecięcej poprzez eksperymenty, pokazy i ciekawe zadania dzieci odkrywają, że nauka może być doskonałą zabawą. Poruszane tematy dotyczą przede wszystkim nauk ścisłych, w tym m.in. fizyki, chemii, robotyki, astronomii, lotnictwa czy nowoczesnych technologii. „Poprzez zajęcia Politechniki Dziecięcej chcemy przede wszystkim zainspirować dzieci do odnajdywania nowych pasji, zagłębiania się w naukę i poszerzenia horyzontów. Wierzymy, że zajęcia będą dla nich swoistym natchnieniem i w ten sposób ukierunkujemy je na nauki ścisłe. Mamy też nadzieję, że to nasi mali absolwenci w przyszłości będą tworzyć najnowsze technologie i budować potencjał naszego województwa.”– mówi Łukasz Szuba, Dyrektor Fundacji.

Na zajęciach Politechniki Dziecięcej poprzez eksperymenty, pokazy i ciekawe zadania dzieci odkrywają, że nauka może być doskonałą zabawą. Poruszane tematy dotyczą przede wszystkim nauk ścisłych, w tym m.in. fizyki, chemii, robotyki, astronomii, lotnictwa czy nowoczesnych technologii. W nadchodzącym semestrze mali studenci m.in. na zajęciach z optyki dowiedzą się czym są taumatrop, fenaskistiskop czy zoetrop. Na zajęciach na temat krwi, przekonają się, że warto ją badać, ponieważ to doskonałe źródło informacji o naszym organizmie. Także w trakcie tych zajęć podczas praktycznych ćwiczeń przyszli naukowcy poznają wybrane pojęcia matematyczne. Dzięki zajęciom dotyczącym interakcji człowieka z komputerem, dzieci poznają jak obecne osiągnięcia technologiczne umożliwiają nam taką komunikację i jak możemy ją wykorzystać do niezupełnie oczywistych celów. W semestrze letnim Politechnika Dziecięca gościć będzie Karola Wójcickiego, pasjonata astronomii i zdobywcę tytułu Popularyzatora Nauki 2015, który podczas swoich zajęć będzie przekonywał dzieci, że każdy z nas może być odkrywcą, niezależnie od wieku.

W Rzeszowie zajęcia Politechniki Dziecięcej odbywają się nieprzerwanie od października 2009 roku. Projekt Politechniki Dziecięcej realizowany jest również w Filiach w Mielcu, Dębicy, Stalowej Woli oraz Ustrzykach Dolnych. Do tej pory liczba uczestników zajęć Politechniki Dziecięcej w Rzeszowie oraz w Filiach wyniosła 8286 dzieci.

Więcej informacji dotyczących zajęć znajdą Państwo na naszej stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila info@dolina-wiedzy.pl lub pod nr tel. 17 743 23 22.

 

 

informacja: Politechnika Dziecięca

 

 

Skomentuj to na FORUM DYSKUSYJNYM

Wydawca portalu ustrzyki.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »