• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color
Legia Soccer Schools w Ustrzykach Dolnych PDF Drukuj Email
 Legia Warszawa, Fundacja Legia Soccer Schools oraz Gmina Ustrzyki Dolne podpisały umowę o współpracy. W kwietniu w Bieszczadach swoją działalność rozpocznie szkoła piłkarska dla dzieci w wieku 3 - 7 lat. To zdecydowanie najbardziej oddalony od stolicy ośrodek LSS!

 

 

 

Legia Warszawa to jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce: 11-krotny Mistrz Polski, 17-krotny zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski, klub wielokrotnie reprezentujący kraj w rozgrywkach międzynarodowych. Założona przez niego Fundacja Legia Soccer Schools prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, a przy okazji wyławia talenty wśród młodych zawodników, współpracując z Akademią Piłkarską Legii Warszawa, która już dziś szkoli ok. 200 piłkarzy.

Decyzja o podjęciu długoterminowej współpracy z Gminą Ustrzyki Dolne została potwierdzona wielostronną umową, podpisaną przez Wiceprezesa Zarządu Legii - Jakuba Szumielewicza, Dyrektora Wykonawczego Legia Soccer Schools - Ernesta Wasia oraz Burmistrza Ustrzyk Dolnych - Bartosza Romowicza.

Legia oraz Fundacja Legia Soccer Schools wnoszą w to przedsięwzięcie swoje ogromne doświadczenie i wiedzę merytoryczną, a także sprawdzoną już metodykę kształcenia młodych piłkarzy. Umowa zakłada też ścisłą współpracę z klubem MKS Bieszczady Ustrzyki Dolne. Dotyczyć będzie ona zarówno spraw organizacyjnych, sportowych i marketingowych, jak też współpracy kadry trenerskiej. W przyszłości młodzi zawodnicy szkoleni w ramach LSS będą reprezentować barwy klubowe MKS Bieszczady Ustrzyki Dolne.

- Bardzo się cieszymy, że Legia Soccer Schools rozszeszają swoją działalność na tak odległe zakątki Polski, jak Ustrzyki Dolne. To dla nas dowód na to, że Legia ma swoich kibiców każdej części naszego kraju. Mamy nadzieję, że będzie to udana współpraca, która zaowocuje rozwojem sportu w Bieszczadach. Chcemy odwiedzić ośrodek naszego partnera jak najszybciej - stwierdził po podpisaniu umowy Jakub Szumielewicz.

- Legia Soccer Schools to projekt o zasięgu krajowym, a wkrótce globalnym. Dzisiaj podpisaliśmy umowę z Gminą Ustrzyki Dolne, gdzie już wkrótce odbędą się pierwsze treningi dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Jesteśmy przekonani, że obecność Legii w gminie przyczyni się do rozwoju sportu w tym rejonie. Współpraca Legii z samorządami terytorialnymi jest przez nas preferowana i jestem przekonany, że obie strony będą czerpały z tego wiele korzyści - powiedział Ernest Waś.

- Przedszkola Piłkarskie Legii to szansa na rozwój dla dzieci i młodzieży z gminy Ustrzyki Dolne. Mamy nadzieję, że szkolenie, które prowadzimy już od kilku lat, dzięki współpracy z największym klubem w Polsce nabierze rozpędu. Wierzymy w to, że w przyszłości w pierwszej drużynie klubu z Łazienkowskiej zagra wychowanek pochodzący z LSS w Ustrzykach Dolnych. Chcemy pokazać, że odległość, która dzieli stolicę Polski z Bieszczadami, nie jest problemem, by prowadzić owocną współpracę - dodał Bartosz Romowicz.

ZAPISY - KLIKNIJ TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

informacja: Gmina Ustrzyki Dolne

Skomentuj to na FORUM DYSKUSYJNYM

Wydawca portalu ustrzyki.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Noclegi