• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color
Start
Zielarstwo  nowy kierunek studiów w PWSZ w Krośnie PDF Drukuj Email
 Od roku akademickiego 2016/2017 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie rozpoczyna kształcenie na studiach inżynierskich na kierunku Zielarstwo, na specjalnościach: produkcja surowców zielarskich oraz rośliny zielarskie w produkcji kosmetyków, suplementów diety i żywności funkcjonalnej.

 

 

 

 


 

Zainteresowanie surowcami roślinnymi wpisuje się w tendencję powrotu do natury i wyboru rozwiązań ekologicznych. Wzrastająca świadomość społeczeństwa o leczniczych właściwościach roślin, a także popyt na produkty i suplementy diety pochodzenia roślinnego wpływają na rozwój przemysłu zielarskiego. Według ekspertów międzynarodowych, Polska uważana jest za kraj o dużych możliwościach produkcji zarówno, surowców zielarskich wysokiej jakości, jak i przetwórstwa zielarskiego. Plantacje roślin leczniczych w Polsce zajmują powierzchnię ponad 30 tys. hektarów, a prawie 70% skupowanych surowców zielarskich trafia na rynek krajowy do dalszego przetwórstwa, głównie na leki roślinne i produkty spożywcze. Istnieje więc konieczność popularyzacji wiedzy z zakresu właściwości i zastosowania roślin zielarskich.

W trakcie trwania studiów studenci:
- zdobędą wiedzę z zakresu szczegółowej uprawy roślin zielarskich,
- poznają metody konserwacji i przechowywania surowców zielarskich,
- nabędą umiejętności w zakresie projektowania i urządzania plantacji i ogrodów zielarskich,
- zapoznają się technologiami produkcji preparatów ziołowych i żywności funkcjonalnej,
- zdobędą wiedzę o maszynach i urządzeniach stosowanych w przetwórstwie zielarskim,
- poznają funkcjonowanie poszczególnych działów przedsiębiorstw przetwórstwa zielarskiego,
w tym m.in.: działów kontroli i oceny jakości surowców i  produktów zielarskich, linii produkcyjnych, działów badań, jednostek zajmujących się obrotem i sprzedażą produktów pochodzenia zielarskiego,
- zdobędą wiedzę ekonomiczną i prawną niezbędną do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie produkcji i przetwórstwa zielarskiego.

Więcej informacji na stronie:
www.pwsz.krosno.pl

 

 

Skomentuj to na FORUM DYSKUSYJNYM

Wydawca portalu ustrzyki.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »