• Narrow screen resolution
 • Wide screen resolution
 • Auto width resolution
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color
 • red color
 • green color
Start
Rusza I edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego na terenie Gminy Ustrzyki Dolne PDF Drukuj Email
 Burmistrz Ustrzyk Dolnych zaprasza mieszkańców Gminy Ustrzyki Dolne do zgłaszania zadań w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego na rok 2017 Termin zgłaszania projektów: do 15 września 2016 roku.

 

 

 

W dniu 28 kwietnia 2016 r. Rada Miejska w Ustrzykach Dolnych na wniosek Burmistrza Ustrzyk Dolnych zdecydował o ustanowieniu Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok oraz określiła sposób zgłaszania projektów i zasady wyboru projektów do realizacji w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, poprzez konsultacje społeczne.

 

 


 

Na zadania w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok przeznaczona została kwota w wysokości 25.000,- zł.

Proponowane zadania muszą się mieścić w granicach kompetencji gminy Ustrzyki Dolne, a ich realizacja musi się zamknąć w ramach jednego roku budżetowego. Zgłaszane zadanie musi być jednym kompleksowym przedsięwzięciem, dlatego:

 1. nie może się składać z kilku oddzielnych, niezależnych inwestycji,
 2. nie może być jedynie projektem większego przedsięwzięcia wymagającego dalszych nakładów w kolejnym roku.

Propozycje zadań mogą być zgłaszane przez co najmniej 5 osób, które w dniu zgłoszenia:

 1. są zameldowane na terenie gminy Ustrzyki Dolne lub są zameldowane poza gminą Ustrzyki Dolne, ale uczą się w szkołach gimnazjalnych lub średnich mających siedzibę na terenie gminy Ustrzyki Dolne.
 2. i nie ukończyły 20 roku życia.

Wśród 5 osób składających wniosek, co najmniej jedna osoba musi być zameldowana na terenie gminy Ustrzyki Dolne.

Formularz zgłaszania zadań do zrealizowania w ramach MBO jest dostępny na stronie internetowej www.ustrzyki-dolne.pl  oraz:

 1. w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych (punkt informacyjny),
 2. w każdej szkole gimnazjalnej oraz średniej mającej siedzibę na terenie gminy Ustrzyki Dolne,
 3. na stronie facebookowej Młodzieżowej Rady Gminy w Ustrzykach Dolnych.

Wypełniony formularz opisujący zgłaszane zadanie należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych, lub w urnie znajdującej się w każdej szkole gimnazjalnej i średniej mającej siedzibę na terenie gminy Ustrzyki Dolne, wysłać skan lub wyraźne zdjęcie wypełnionej karty przez Internet na adres e-mail: um@ustrzyki-dolne.pl lub wysłać listem na adres Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych (ul. Kopernika 1, 38-700 Ustrzyki Dolne) z dopiskiem „Młodzieżowy Budżet Obywatelski” – wówczas za datę złożenia zgłoszenia uważa się datę stempla pocztowego.

Zgłoszenie uznaje się za ważne, jeśli zostaną wypełnione wszystkie pola obowiązkowe.

Powołana przez Burmistrza Komisja ds. Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego do dnia 20 września 2016 r. dokona weryfikacji zgłoszonych projektów pod względem:

 1. braku sprzeczności z dokumentami planistycznymi gminy Ustrzyki Dolne,
 2. możliwości realizacji w ciągu roku budżetowego,
 3. rzeczywistego kosztu,
 4. możliwości zabezpieczenia w kolejnych budżetach gminy Ustrzyki Dolne ewentualnych kosztów powstałych w wyniku realizacji proponowanego zadania.

Zadanie zgłoszone przez wnioskodawców musi oddziaływać na całość lub większość młodzieży zamieszkującej gminę Ustrzyki Dolne w takim samym stopniu, niezależnie od miejsca zamieszkania i szkoły.

O wyborze zadań do realizacji – w drodze bezpośredniego głosowania – decydują osoby, które są zameldowane na terenie gminy Ustrzyki Dolne i nie ukończyły 20 roku życia oraz osoby zameldowane poza gminą Ustrzyki Dolne, uczące się w szkołach gimnazjalnych lub średnich z siedzibą na terenie gminy Ustrzyki Dolne.

Szczegółowe zasady dotyczące Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Gminy Ustrzyki Dolne zostały określone uchwałą Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych Nr XIX/235/16 z dnia 28 maja 2016 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie gminy Ustrzyki Dolne konsultacji społecznych w sprawie Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego jako części budżetu gminy Ustrzyki Dolne na 2017 r.

Harmonogram prac w sprawie przeprowadzenia konsultacji dotyczących Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego na rok 2017

Opis czynności

Termin do

Przyjmowanie propozycji zadań od mieszkańców

15-09-2016

Weryfikacja zgłoszonych zadań

20-09-2016

Głosowanie

10-10-2016

 

Załączniki:

 

 informacja: UM Ustrzyki Dolne

Skomentuj to na FORUM DYSKUSYJNYM

Wydawca portalu ustrzyki.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »