• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color
Start
Bezpieczna droga do szkoły PDF Drukuj Email
 01.09.16r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Wraz z jego początkiem wzrasta natężenie ruchu drogowego, zwłaszcza w pobliżu szkół. Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających najmłodszym, jak co roku bieszczadzcy policjanci, działając w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, będą podejmowali działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa. Policjanci ruchu drogowego nadzorem obejmą głównie drogi w rejonach szkół.

 

 

 

Szczególną uwagę zwrócą na edukację najmłodszych uczniów, aby ci wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu po zajęciach. Policjanci będą rozmawiali z dziećmi o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Funkcjonariusze skontrolują również pojazdy przewożące dzieci i młodzież do szkół.
 
Szczególną uwagę będą zwracali na kierujących oraz pieszych stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą przypominali najmłodszym podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię. Sprawdzą oznakowanie w zabezpieczanych rejonach przyległych do placówek szkolnych.
 
Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo dzieci zależy również od rodziców i opiekunów. To przede wszystkim oni odpowiadają za swoje pociechy. Warto wyposażyć swoje dziecko w odpowiednie odblaski. Dowożąc dziecko do szkoły należy pamiętać również o tym, aby zatrzymać się w miejscu dozwolonym tak, aby nie ograniczyć widoczności dla innych kierujących i pieszych przechodzących przez jezdnię.
 
Zwracamy się z apelem do rodziców i opiekunów, aby poprzez systematyczne rozmowy z dziećmi na temat zagrożeń i sposobów ich unikania, a przede wszystkim poprzez dawanie dobrego przykładu swoim zachowaniem odpowiednio przygotowali dziecko do samodzielności. Pamiętajmy, że dla naszych pociech jesteśmy największym autorytetem i od nas dziecko najwięcej się uczy. Bardzo często najmłodsi, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, zachowują się nierozważnie i niebezpiecznie. Złe nawyki wyniesione z domów rodzinnych, w wielu przypadkach powodują wzrost zagrożenia i niestety kończą się tragicznie.
 
Apelujemy też do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze - szczególnie w rejonie szkół, przedszkoli i miejsc, gdzie grupują się dzieci. Te miejsca policjanci w pierwszych dniach roku szkolnego obejmą szczególnym nadzorem.

Kilka porad dla rodziców i dzieci:
Bezpieczeństwo na drodze
 
Wzmożony ruch, zwłaszcza poranny, może prowadzić do zaistnienia różnych zdarzeń drogowych. Aby ich uniknąć:
1) Opracujmy najbezpieczniejszą trasę dojścia do szkoły oraz przejdźmy nią z dzieckiem i pokażmy wszystkie zagrożenia, uwzględniając newralgiczne miejsca,
2) Przypomnijmy dzieciom zasady przechodzenia na drugą stronę jezdni (także przez przejście dla pieszych),
3) Przypomnijmy zasady poruszania się rowerem,
4) Wyposażmy dzieci w elementy odblaskowe,
5) Prawidłowo przewoźmy swoje dzieci w samochodzie (w fotelikach, zapięte pasami),
6) Nigdy nie pozwalajmy wysiadać z samochodu od strony jezdni.
 

 

informacja: KPP Ustrzyki Dolne

 

Skomentuj to na FORUM DYSKUSYJNYM

Wydawca portalu ustrzyki.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »