• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color
Start
Bieszczady odcięte od świata. Arriva wygasza działalność, pracę straci 190 osób PDF Drukuj Email
 Podjęliśmy trudną decyzję o zakończeniu działalności w regionie Bieszczady, obejmującym oddziały w trzech miejscowościach: Ustrzyki Dolne, Sanok, Brzozów. 

 

 

 

 

  Pomimo wielokrotnych prób naprawczych takich jak: reorganizacja siatki połączeń, optymalizacja rozkładu jazdy, racjonalizacja kosztów, czy „walka” o pasażera oddziały w Bieszczadach nadal przynoszą duże straty.
Straty te pogłębiają się znacznie z roku na rok.  Osiągnęły poziom, który nie jest możliwy do zaakceptowania przez spółkę.

 

 
 

Czujemy odpowiedzialność zarówno za swoich pracowników i pasażerów, dlatego o naszej decyzji informujemy już teraz. Wypełnimy wszystkie zawarte dotychczas zobowiązania umowne w tym regionie. Zakończenie przewozów nastąpi z końcem czerwca tego roku.  

Spółka robi wszystko, by zminimalizować negatywne skutki zakończenia przewozów. Podjęła działania by sprzedać zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w ten sposób zabezpieczyć miejsca pracy przez nowego nabywcę. Arriva zaproponuje pracownikom możliwość zatrudnienia w innych lokalizacjach w Polsce i za granicą wraz z pomocą w relokacji i zapewnieniem dodatkowych świadczeń. Pracownicy, którzy nie zdecydują się na zmianę lokalizacji w ramach Grupy otrzymają dobre warunki zakończenia pracy.
Arriva umożliwi też zainteresowanym pracownikom zamykanych oddziałów zakup części majątku na preferencyjnych zasadach. Przewoźnik podejmie współpracę z Urzędem Pracy, by wypracować inne możliwości wsparcia zawodowego.

Decyzja o zamknięciu regionu bieszczadzkiego jest podyktowana odpowiedzialnością za kondycję całego przedsiębiorstwa i wszystkich pracowników spółki Arriva w Polsce.

 

 

 

 informacja; Arriva Bus

 

Skomentuj to na FORUM DYSKUSYJNYM

Wydawca portalu ustrzyki.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »