• red color
  • green color
Start
Sukcesy funkcjonariuszy BiOSG podczas Biegu Piastów PDF Drukuj Email
 Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odnieśli duży sukces podczas VII Mistrzostw Straży Granicznej w narciarstwie biegowym,  zawody zostały rozegrane w miniony weekend na Polanie Jakuszyckiej w ramach XXXVII Biegu Piastów.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej reprezentowali funkcjonariusze: mjr SG Mariusz WRÓBEL (PSG Wojtkowa), ppor. SG Tomasz Szeremeta (PSG Wojtkowa),chor. szt. SG Adam Dutka (PSG Czarna Górna),  sierz. szt. SG Andrzej Dziedzicki (WdsC, Komenda BiOSG), szer. SG Aleksandra Fundanicz, szer. SG Robert Wróbel.

Drużyna z BiOSG zdobyła I miejsce w biegu na dystansie 10 km pokonując 13 drużyn reprezentujących Komendę Główną SG, oddziały oraz ośrodki szkolenia SG. Srebro wywalczyła reprezentacja Śląskiego Oddziału SG, a brąz drużyna Nadodrzańskiego Oddziału SG.

Natomiast funkcjonariusz BiOSG - chor. szt. Adama Dutka zajął III miejsce w rywalizacji w kategorii mężczyźni.

W klasyfikacji kobiet na dystansie 10 km XXXVII Biegu Piastów najlepszą zawodniczką została funkcjonariuszka z Bieszczadzkiego Oddziału SG. szer. SG Aleksandra Fundanicz .Nie jest to pierwsza jej nagroda w tej dyscyplinie,  narciarstwo biegowe uprawia już od 14 lat. Na swoim koncie ma wiele wyróżnień, z których najcenniejszym jest wicemistrzostwo Polski seniorów.

W drugim dniu zmagań na Polanie Jakuszyckiej, do rywalizacji na dystansie 50 km stanęło  2.000 zawodniczek i zawodników. Wśród funkcjonariuszy SG w kategorii OPEN na dystansie 50 km na drugim miejscu podium stanęła zwyciężczyni dystansu 10 km szer. Aleksandra Fundanicz z Bieszczadzkiego Oddziału SG, wyprzedził  ja tylko funkcjonariusz ze Śląskiego Oddziału SG.

Natomiast sierż szt. Andrzej Dziedzicki zająl III miejsce na dystansie 50 km w klasyfikacji OPEN SG.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.